تعداد بازدید: 10338

توصیه به دیگران 0

شنبه 10 خرداد 1393-21:13

زیرخاکی های مرد ساروی، زیر کانال 6 متری

خبرهای حوادث استان/زير زمين منزل سارقي در ساري معدن اشيای عتيقه بود+باند سرقت اموال داخل خودرو در چالوس متلاشي شد+دستگيري دو قاچاقچي مواد مخدر در بابل+43 ميليون تومان کلاهبرداري با فروش ساعت هاي بدلي+...


 

مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، خبرارسالی معاونت اجتماعی انتظامی مازندران: در بررسي از منزل سارقي در شهرستان ساري، ماموران موفق به کشف 26 قلم اشيای عتيقه شدند .

 در پي کسب خبري از منابع اطلاعاتي مبني بر اينکه فردي به نام "حسين – ش " در امر سرقت منزل و مغازه فعاليت دارد، ماموران اقدامات پليسي را براي دستگيري وي آغاز کردند .

اين گزارش حاکي است، ماموران ضمن هماهنگي با مراجع قضايي به منظور بازديد از منزل او به محل اعزام شدند و حين بازديد از زير زمين منزل متهم ، متوجه کانالي به طول 6 متر و ارتفاع يک متر شدند که توسط متهم ايجاد شده بود.

درادامه اين گزارش آمده است ، در بازرسي از اين کانال 26 قلم شي عتيقه که توسط متهم در اين کانال مخفي شده بود، کشف شد .

لازم به ذکر است ،عتيقه هاي کشف شده به سازمان ميراث فرهنگي تحويل و متهم پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شد

*43 ميليون تومان کلاهبرداري با فروش ساعت هاي بدلي

تبعه افغاني مقيم تهران که با فروش ساعت هاي تقلبي در شهرستان نکا از 12 نفر، 43 ميليون تومان کلاهبرداري کرده بود، دستگير شد.

سرهنگ "حسن فلاح" -فرمانده انتظامي شهرستان نکا- گفت: در پي وقوع چندين فقره کلاهبرداري به روش "فروش ساعت هاي بدل و تقلبي" در شهرستان نکا، موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با به کارگيري منابع اطلاعاتي و تحقيقات پليسي، فردي تبعه افغاني مقيم تهران را حين فروش ساعت هاي تقلبي در اين شهرستان دستگير کردند.

سرهنگ فلاح در ادامه تصريح کرد: متهم توسط برخي از مالباختگان شناسايي شد و در ادامه تحقيقات به عمل آمده به اغفال شهروندان و کلاهبرداري از آنان با فروش ساعت هاي تقلبي و بدلي با چندين برابر قيمت واقعي آن اعتراف کرد.

فلاح در ادامه خاطر نشان کرد: متهم در اعترافات خود گفت با همدستي دو نفر ديگر با رصد افرادي که از بانک وجه نقد زيادي دريافت مي کردند، ساعت هاي تقلبي و بدلي را با قيمت خيلي بالا قيمت گذاري کرده و پس از تطميع افراد آن را با شگردي خاص به شخص مقابل مي فروختند.

فرمانده انتظامي شهرستان نکا همچنين افزود: برابر اظهارات 12 نفر از شاکيان اين پرونده که تاکنون شناسايي شدند، اين افراد ساعت هاي تقلبي و بدلي که ارزش چنداني نداشته اند را از يک تا 8 ميليون تومان از متهمان خريداري کردند که در مجموع فقط از اين افرادي که شناسايي شدند مبلغ 43 ميليون تومان کلاهبرداري شده است.

متهمان پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي و تحقيقات پليس در اين زمينه همچنان ادامه دارد.

*دستگيري دو قاچاقچي مواد مخدر در بابل

با تلاش ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بابل دو عامل افيوني در اين شهرستان دستگير شده، 20 کيلو ترياک از آنان کشف شد .

"سرهنگ علي فقيه عبدالهي" -فرمانده انتظامي شهرستان بابل- گفت : ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان در پي کسب خبري از منابع اطلاعاتي مبني بر اينکه افرادي به نام هاي " مجيد- ح"و"محسن – خ" اهل اصفهان با يک دستگاه کاميونت ايسوزو و يک دستگاه خودروي سمند مبادرت به فروش مواد مخدر از نوع ترياک، در اين شهرستان مي کنند ، با انجام کارهاي اطلاعاتي متهمان را شناسايي و در اقدامي ضربتي آنان را دستگير کردند .

فرمانده انتظامي شهرستان بابل افزود :در بازرسي از خودروهاي اين متهمان 20 کيلو ترياک که به طرز ماهرانه اي جاسازي شده بود کشف و متهمان پس از تشکيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شدند .

فقيه عبدالهي تصريح کرد: در ادامه اين عمليات فردي به نام "هوشنگ – خ " که با متهمان همکاري داشته نيز شناسائي ودستگير شد .

*اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در عباس آباد

با اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي در شهرستان عباس آباد استان مازندران 12 سارق اموال اين شهرستان شناسايي ودستگير شدند .

با اجراي اين طرح ضمن به کارگيري منابع اطلاعاتي، 12 سارق اموال در اين شهرستان شناسائي و با هماهنگي مراجع قضائي در اقدامي عملياتي دستگير شدند .

درادامه اين گزارش آمده است در اين عمليات يک دستگاه خودروي زانتيا ، دو دستگاه دوچرخه و يک دستگاه پکيج از سارقان کشف و يک دستگاه خودروي نيسان و يک دستگاه خودروي پرايد متعلق به سارقان توقيف شد.

همچنين ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان موفق شدند يکي از عاملان تهيه و توزيع مواد مخدر در اين شهرستان بنام "عبدا...- و" را شناسائي و دستگير کنند

لازم به ذکر است در بازرسي هاي به عمل آمده از اين متهم 950 گرم ترياک کشف شد و متهم پس از تشکيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شد .

*توقيف ده هزار دستگاه خودرو و موتورسيکلت متخلف درمازندران

رئيس پليس راهنمائي ورانندگي استان مازندران از توقيف ده هزار خودرو ومتورسيکلت متخلف در استان مازندران در ارديبهشت ماه سال جاري خبر داد.

سرهنگ داوود قاسميان -رئيس پليس راهنمائي و رانندگي استان مازندران- گفت : در راستاي اجراي طرح هاي ترافيکي در شهرستان هاي استان مازندران حدود ده هزار دستگاه موتورسيکلت و خودرو توقيف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل درمجموع 53 درصد افزايش داشته است .

رئيس پليس راهنمائي ورانندگي استان مازندران افزود : اين افزايش توقيف ها حاکي از اين است که پليس راهنمايي و رانندگي استان مازندران به شدت و با قاطعيت با متخلفان به ويژه تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد کرد.

وي تصريح کرد: اداره عمليات و کنترل ترافيک راهور نيز در ارديبهشت ماه طرح هاي ترافيکي مختلفي را درراستاي برخورد با تخلفات رانندگي به منظور ايجاد انظباط ترافيکي درسطح استان مازندران اجرا کرد که اين طرح هاي ترافيکي باهدف ايمن سازي عبور و مرور و پيشگيري از تصادفات درکليه شهرستان هاي استان مازندران اجرا شد.

سرهنگ قاسميان تصريح کرد : برابر بند ب ماده 10 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي هرگاه راننده به صورت همزمان مرتکب دو تخلف حادثه ساز ازقبيل حرکات نمايشي، تجاوز از سرعت مجازبيش از 50کيلومتر درساعت، سبقت غيرمجاز، عبور از چراغ قرمز، حرکت بطور مارپيچ شود خودرو بمدت حداکثر 72 ساعت توقيف مي شود.

وي افزود : همچنين به استناد ماده 20 همين قانون کليه قوانين و مقررات عمومي مربوط به حمل ونقل و عبور و مرور درمورد موتورسيکلت ها نيز جاري است و ماموران راهنمايي و رانندگي ضمن صدور قبض جريمه براي موتورسيکلت سواران متخلف نسبت به توقيف موتورسکلت حداکثر به مدت يک هفته و در صورت تکرار يک ماه اقدام مي کنند.

رئيس پليس راهنمائي ورانندگي مازندران در خاتمه افزود : در اجراي اين طرح ها علاوه بر اعمال قانون تعداد 4421 دستگاه موتورسيکلت و تعداد 5487 دستگاه خودرو متخلف که با تخلفات حادثه ساز و مخاطره آميز موجبات حوادث رانندگي را فراهم مي کردند توقيف و روانه پارکينگ شدند.

*دستگيري عاملان شرارت وناامني در شهرستان نور

عاملان شرارت و ناامني کوهستانهاي اطراف شهرستان نور در عملياتي ضربتي توسط ماموران انتظامي اين شهرستان به زانو در آمدند .

سرهنگ ولي الله گنجيان فرمانده انتظامي شهرستان نور گفت: در پي شرارت هاي مکرر افرادي به نام هاي" رامين- م"،" علي – ر" و" مجتبي – ر" موضوع در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت .

فرمانده انتظامي شهرستان نور افزود : اين افراد با تير اندازي به سمت مردم، ايجاد شرارت و عربده کشي و مزاحمت براي روستائيان اطراف شهرستان نور موجب ايجاد نارضايتي در بين مردم شده بودند .

سرهنگ گنجيان خاطر نشان کرد : ماموران پليس اطلاعات وامنيت عمومي شهرستان نور با به کارگيري منابع اطلاعاتي موفق شدند متهمان را که در يکي از روستاها ومناطق کوهستاني اين شهرستان مخفي شده بودند شناسائي ودريک عمياتي ضربتي دستگير کنند .

به گفته سرهنگ گنجيان از اين افراد دو قبضه سلاح شکاري غيرمجاز ، يک عدد قمه، يک عدد وافور ، مقاديري مواد مخدرو مشروبات الکلي ، يک قبضه شمشير و يک قبضه داس يک برگ چک سفيد فاقد امضا کشف شد .

باند سرقت اموال داخل خودرو در چالوس متلاشي شد

با تلاش ماموران پليس آگاهي شهرستان چالوس اعضاي يک باند سرقت اموال داخل خودرو در اين شهرستان دستگير شدند

 درپي وقوع چندين فقره سرقت اموال داخل خودرو در شهرستان چالوس ، ماموران پليس آگاهي اين شهرستن اقدامات پليسي را براي شناسائي و دستگيري سارقان آغاز کردند .

اين گزارش حاکي است، ماموران با بکارگيري منابع اطلاعاتي موفق شدند يکي از اعضاي اين باند که با سرقت هاي مکرر خود با عث ايجاد نا امني و نارضايتي در شهرندان شده بودند را شناسائي ودستگيرکنند .

نامبرده در تحقيقات به عمل آمده به سرقت اموال داخل خودروها با حرفه اي خاص با همکاري 4 نفر ديگر از هم دستانش اعتراف کرد .

درادامه اين گزارش آمده است ، ساير همدستان متهم نيز در اقدامي غافلگيرانه شناسائي و دستگير شدند .

 


  • شنبه 17 خرداد 1393-16:49

    آقایون بگردید خودروی به سرقت رفته من را پیدا کنید تا فریدونکنار در ارامش بسر برد


    ©2013 APG.ir