تعداد بازدید: 5671

توصیه به دیگران 2

سه شنبه 20 خرداد 1393-13:11

سیل زدگان مازندران:

آسایش نداریم

گزارش+عکس از بازدید دادستان کل کشور از مناطق سیل زده مازندران/از دیروز که متوجه شدند شما به بازدید منطقه می‌آید، کوچه‌ها را آسفالت کرده‌اند/آزادسازی حریم تصرف شده نیازی به بودجه ندارد.


مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، کلثوم فلاحی: غلامحسین محسنی اژه‌ای امروز از مناطق سیل زده مازندران در شهرستان ساری، روستای مرمت و شهر هولار و همچنین منطقه فراش‌محله بهشهر بازدید کرد.

دادستان کل کشور ابتدا به شهر هولار رفت و خسارت‌های سیل را مشاهده کرد.

اژه‌ای در پاسخ به یکی از اهالی شهر هولار که گفته بود نیازمند اعتبار هستیم، اظهار داشت: آزادسازی حریم تصرف شده نیاز به بودجه ندارد.

وی به خانه تعدادی از اهالی شهر هولار رفت و سپس راهی بازدید از روستای مرمت و بعد هم فراش‌محله بهشهر شد.

زن میانسالی که لباس مشکلی به تن داشت در ابتدای فراش‌محله بهشهر به گپ‌و گفت با محسنی اژه‌ای پرداخت. این زن بعد از سلام واحوال‌پرسی با دادستان کل کشور و خوشامدگویی به اژه‌ای و قدردانی از تلاش‌های جمعیت هلال‌احمر در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان سیل، خطاب به محافظان وی گفت: آقای اژه‌ای متعلق به ماست، نیازی به اسکورت و محافظ ندارد، می‌خواهم به خانه ما بیاید و خسارت‌ها را از نزدیک شاهد باشد.

محسنی اژه‌ای هم خطاب به این زن اظهار داشت: ما هم آمده‌ایم خسارت‌ها را از نزدیک ببینیم و در غیر این صورت، در تهران می‌ماندیم و گزارش خسارت‌ها را از مسئولان استانی می‌گرفتیم.

محسنی اژه‌ای به تعدادی از خانه‌ها سر زد و از اهالی که با او گفت‌وگو می‌کردند، علت سیل را از نظر آنها جویا می‌شد.

این زن ادامه داد: ابتدا منابع طبیعی مقصر است و بعد ما مقصر هستیم که به فرزندان خود یاد ندادیم مواظب جنگل باشند.

وی با اشاره به اینکه چرا دختر 12 ساله باید در سیل سال گذشته کشته شود و چرا زنان ما باید در سیل بدوند و من می‌دانم این چه دردی دارد، ادامه داد: قطع درختان و در مسیر رودخانه بودن این محله، عامل دیگر سیل است.

این زن حادثه دیده در سیل بهشهر خاطرنشان‌کرد: چرا سهم ما از طبیعت زیبای این منطقه باید خرابی‌های سیل باشد؟ محله ما آبشار دارد اما کسی آنجا را نمی‌شناسد، در عوض نماینده قبلی، بودجه را به روستای خود برد و آنجا را آباد کرد، چرا بودجه مناطق ضعیف را باید ببرند و در جای دیگری هزینه کنند؟

زن دیگری به اژه‌ای گفت:‌ شب و روز آسایش نداریم و با هر بارانی تصور می‌کنیم که سیل دیگری جاری می‌شود.

یکی دیگر از اهالی فراش‌محله بهشهر ادامه داد: تا چند سال قبل این رودخانه را لایروبی می‌کردند اما شهرداری چند سالی است که این رودخانه را لایروبی نکرده است.

زن دیگری خطاب به اژه‌ای خاطرنشان‌کرد: از دیروز که متوجه شدند شما به بازدید منطقه می‌آید، کوچه‌ها را آسفالت کرده‌اند.

سخنگوی قوه قضائیه هم بر آزادسازی حریم تصرف شده رودخانه تاکید کرد و اظهار داشت: آزادسازی حریم تصرف شده نیازی به بودجه ندارد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا جلوی خسارت‌های سیل گرفته شود، افزود: چون نمی‌توانیم جلوی سیل را بگیریم اما می‌توانیم مانع از بروز خسارت شویم.

اژه‌ای با اشاره به اینکه مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا خسارت‌ها را کاهش دهیم، درباره جمع‌بندی بازدید‌های امروز، اظهار داشت: بعد از شنیدن سخنان مسئولان استان و صحبت‌های مردم منطقه، جمع‌بندی را انجام می‌دهیم.


 • چهارشنبه 21 خرداد 1393-15:16

  سیل مهرماه 91 بهشهر وحشتناک، ویرانگر و غیر قابل توصیف بود!!!.بسیاری از شهروندان بهشهری در این فاجعه، از بین رفته و خانه و کاشانه و سرمایه آنها طعمه گل و لای قرار گرفت و به کلی نابوده شد.! گناه آنان در این سیل ناشی از تخریب جنگل ها و منابع طبیعی چه بود و پاسخ مسئولان به این مدیریت غیر مسئولانه بر منابع طبیعی و محیط زیست و تعرض به حقوق مردم چیست...؟؟

  • فریاد شمالپاسخ به این دیدگاه 1 0
   چهارشنبه 21 خرداد 1393-15:15

   خانم دکتر معصومه ابتکار و استاندار محترم مازندران، باران و سیل در این فصل به مانند پائیز و زمستان در شمال در راه است...!؟ مردم، نگران و مضطرب و بیمناکند.! لطفا، دغدغه های کارشناسان را نسبت به تخریب جنگل ها و مراتع درک کرده و دریابید و در جهت حفظ حقوق مردم و منطقه تلاش کنید...سیل در راه هست و مردم نیز چشم براه تحقق دولت تدبیر و امید در جهت پاسخگویی به مردم و مدیریت مسئولانه نسبت به حقوق آنها و حقوق محیط زیست منطقه ای خویش و جلوگیری از هرگونه تخریب و بهره برداری از جنگل های زیبای شمال و منطقه و پیشگیری از تکرار سیل های ویرانگر و فاجعه برانگیز بهشهر....

   • چهارشنبه 21 خرداد 1393-15:13

    روزگاری، نامم سبز و زیبا بود و نگاهم، به آسمان و طبیعت هموار. سوز درد تبر و اره و آه، امانم ربوده، به خدا...! تنم زخمی و جسمم خونین و نگاهم، زین پس اندوهگین است و شرمسار مردمی هستم که در سیلاب گرفتار شدند و پاسخ بی مهری و تخریب به طبیعت را به ناروا تاوان دادند...!!! من بی تقصیریم، سیل تاوان همان تخریب پیدا و پنهان من است که بی توجه به من و مردم، ادامه دارد و باران نیز در راه و سیل نیز میهمان ناخوانده آنهاست.!!! من را دریابید. من طبعیتم و سرمایه مردم و کودکان آتیه ام....نگذارید، شمال زیبا شود بیابان خدا

    • چهارشنبه 21 خرداد 1393-14:57

     مردم، چه ساده انگارانه با موضوع برخورد کرده که تصور می کنند؛ گوش شنوائی در بین مسئولان برای شنیدن حرفه های حق و واقعیات تلخ مطروحه از سوی آنها هست؟! مگر در سیل ویرانگر دو سال پیش بهشهر و شمال کشور ، دهها وکیل و حقوقدان و کارشناس بر ضرروت جلوگیری از تخریب فوری جنگل ها و منابع طبیعی تاکید نکرده و به دولت و مدیریت شهری ومنطقه ای تذکر نداده اند!
     مگر همین سایت وزین مازندنومه در جریان آن سیل، دهها مقاله و گزارش جدی و کارشناسی در این باره منتشر نکرد؟!
     مگر کسی از مسئولان به درد دل شهروندان و سیل زدگان شمالی و بهشهر گوش داد و بدان توجه کرد؟
     مگر کسی از مسئولان بعد از دو سال به منزل ویران شده مرحوم غلامعلی محمد زاده در بهشهر سر زده و وضعیت خانواده آواره و رها شده وی را جویا شده است که هنوز بعد از دو سال از زمان سیل ویرانگر بهشهر، منزل مخروبه آن مرحوم کماکان، ویرانه و تبدیل به محل تجمع این و آن شده است؟ و هیچ مقام و مسئولی خود را پاسخگوی درد و رنج این خانواده عزیز از دست داده در سیل بهشهر ندانسته و نمی داند؟
     به راستی، ماحصل صحبت، تکرار مکررات نیست...؟!

     • غرب مازندرانپاسخ به این دیدگاه 1 1
      چهارشنبه 21 خرداد 1393-13:31

      روستاهاي حاشيه جنگل رو هم تحت نظر قرار دهيد وقتي براحتي در مراتع حاشيه جنگل ويلا مي سازند!!

      • سه شنبه 20 خرداد 1393-20:18

       اگر از طریق سایت هایی که از بالا کره زمین را نشان می دهند سری بزنید کاملا مناطقی را که سودجویان به طبیعت و اراضی جنگلی تجاوز کردند را مشاهده می کنید اما کو غیرت و همتی و اراده ای از مسولان بخصوص قوه قضاییه که در مقابل متجاوزان بایستد؟

       • یک دادخواهپاسخ به این دیدگاه 8 0
        سه شنبه 20 خرداد 1393-16:39

        آقای دادستان! آقازاده هایی که جنگل را به این روز انداختند، سر و مر و گنده میچرخند و به ریش ما می خندند، پدرانشان هم مرتب برای دین ما اظهار نگرانی می کنند، اگر عدالتی هست محاکمه شان کنید.

        • سه شنبه 20 خرداد 1393-16:32

         ... این بیکاری ... چه کارها که نکرد؟


         ©2013 APG.ir