تعداد بازدید: 4836

توصیه به دیگران 2

چهارشنبه 28 آبان 1393-19:13

داود هرمیداس باوند در نشست بنیاد تبری بیان داشت:

مازندرانی؛ شهره در تساهل و سازگاری

گزارش نشست بنیاد هم اندیشان تبری در تهران با حضور ناطق نوری، هرمیداس باوند، نیکزاد لاریجانی، کشاورز و...


مازندنومه، سرویس فرهنگی و هنری: بنیاد هم اندیشان تبری در روز سه شنبه 27 آبان ماه میزبان جمعی از فرهیختگان مازندرانی ساکن تهران و مازندران بود.

این مراسم که البته با تاخیر زیاد آغاز شد، فرصتی بود تا ضمن گرامیداشت روز مازندان، بنیاد غیردولتی هم اندیشان تبری نیز معرفی شود.

شاعران، نویسندگان، پژوهشگران و تعدادی از نمایندگان فعلی و دوره های قبلی مجلس شورای اسلامی و مسئولان مازندرانی در این مراسم حضور داشتند.

با آنکه در دعوت تلفنی به مدعوین گفته شده بود که دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری، استاندار مازندران و برخی از مدیران کل در این جلسه حضور دارند، اما هیچیک حضور نداشتند.

احمد ناطق نوری، دکتر میرسعیدنیکزاد لاریجانی، دکتر عیسی کشاورز، دکتر داودهرمیداس باوند و مهدی موسوی در این جلسه در مورد وضعیت امروز و مسیر پیشرفت استان سخنرانی کرده، نظرات خود را بیان داشتند. البته مجری برنامه و بیشتر سخنران ها غرب استانی بودند.

اجرای قطعاتی از موسیقی آیینی و مذهبی به مناسبت ماه محرم توسط آقایان سالار و امیر قاسمی از دیگر بخش های این مراسم بود.

در این نشست احمد ناطق نوری خواستار ایجاد جایگاه و مکانی مستقل برای مازندران و دبیرخانه ای جهت شناسایی هنرمندان و شخصیت های مازندرانی در تهران شد.

آقای جهانگیری گزارشی از وضعیت ثبت رسمی بنیاد هم اندیشان تبری ارائه داد و دکتر نیکزاد لاریجانی -معاون وزیر اقتصاد- در مورد توسعه مازندران و فرآیند آن سخن گفت و توازن بین صنعت و کشاورزی را مهم دانست.

وی بر نقش و اهمیت نهادهای غیردولتی تاکید کرد و حضور و مشارکت کارشناسان و متخصصان مازندرانی را خواستار شد.

عیسی کشاورز -مدرس دانشگاه و کارشناس فرهنگی- در مورد هویت فرهنگی سخن گفت و پروفسور داود هرمیداس باوند -تحلیل گر مسایل سیاسی- هم گفت: ما مردم مازندران از لحاظ هم زیستی، تساهل و سازگاری شهرت ویژه داریم و در گذر تاریخ بسیاری از طوایف و ایلات به مازندران کوچ داده شده اند و تمام کوچ نشینان به مازندران، مازندرانی شده اند.

وی افزود: دریغا که ما مازندرانی ها، آنچنان که باید و شاید، همکاری و همگرایی نداشته ایم.

موسوی نیز در پایان جلسه در مورد آثار تاریخی و ارزشمند مازندران و جایگاه آن سخنرانی کرد.

علاوه بر پخش چند کلیپ مرتبط با مازندران، مجید اسدی شعری از نیما خواند و میثم زندی هم از برگزاری مراسمی در نوشهر به همین مناسبت خبر داد.

گفتنی است برگه های معرفی موسسه هم اندیشان تبری، فرم عضویت و نظرسنجی در این نشست توزیع شد. در فرم عضویت بنیاد هم اندیشان تبری، سال ازدواج افراد هم پرسیده شده بود!

خاطرنشان می کنیم موسسان این بنیاد احمد ناطق نوری، فرهود جلالی، محمدرضا امینی، محمدجواد ادیبی فرد، مهدی موسوی، وجیه الله ساعدی و محمدعلیزاده هستند.


 • شنبه 1 آذر 1393-17:5

  با سلام و خدا قوت خدمت دوستان . از اینکه دوستان این بزرگان رو دعوت نمودند و ایشان تشریف نیاوردند علتش اینه که همیشه بزرگان ما از فضاهای این چنینی فرار میکنند و در محافل سایر قومیتها حاضر میشوند . شما رو بخدا قسم مازندران را از این همه دربه دری نجات دهید لااقل شماهائی که در راس حکومت هستید فرق این استان با استانهای دیگر ببینید چرا این همه مازندرانی ساکن تهران هستند چرا از استان به تهران پناه اوردند . چرا در ردیف بودجه کشور جایگاه استان در انتهای تقسیمات بودجه قرار دارد الان زمان برنامه ششم هستش لااقل بیشتر برنامه ریزی کنید تا دچار مشکلات برنامه پنجم نشویم . برگزاری چنین برنامه ها ممکنه کمکی جهت پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی استان شود .والسلام

  • شنبه 1 آذر 1393-11:56

   با تشکر از برگزاری چنین نشست هایی .
   ما به عنوان فعالین حوزه زنان از چنین نشست هایی با حضور استاد باوند استقبال می کنیم .
   در صورت امکان این فرم ها در اختیار ما قرار گیرد تا امکان همکاری فراهم شودnoandish92@gmail.com

   • مهران مازنی پاسخ به این دیدگاه 0 2
    جمعه 30 آبان 1393-22:2

    با احترام به همه خوبان مازنی . بسیاری از مازنی ها، از وضع موجود کلی گله دارند و برای بهبود وضع شان کلی پیشنهاد . به هر جمعی مشکوکند و همواره از دیگران توقع حرکت و تلاش دارند و ... . شاید به این دلیل باشد که ما همواره از دیگران توقع داریم و هیچ گاه نیاموخته ایم که برای ساختن باید هرکدام از ما به میزان وسع مان گام برگیریم . حتما این گام ها ی بلند و استوار آینده مان را خواهند ساخت . اینک من امید به این بنیاد و انجمن های مشابه و کانون های دوستی دارم شاید همدلی و همراهی را برایمان به یادگار گذارند .

    • محمد مهدوی تلارمیپاسخ به این دیدگاه 2 0
     جمعه 30 آبان 1393-19:29

     ای کاش اراده قوی در پس این نشستها و تشکیل این بنیادها باشد و تنها بخاطر این سرزمین یزرگ , کاری درخور شان آن انجام دهند .دریغا کسی جز به مرتبت سیاسی یا اجتماعی و.... خود , به اعتلای این مرز و بوم نمی اندیشد و آنانکه متصل به این خاکند از بیم انگ منطقه گرایی سر از این محافل در نمی آورند رغبتی نشان نمیدهند همچنانکه در متن از حضور چند تن از مسئولین مازنی در آن جلسه وعده داده که در جلسه حضور نیافتند . کاش مازندرانیها مانند دیگر اقوام ایرانی ما کمی دلبسته ی این خاک زر خیز ایران زمینمان بودند که آبادانی مام میهن در آبادانی جزء جز< سرزمینش وابسته است . به امید روزی که ما متحد و دارای دلبستگی بیشتری نسبت به هم باشیم ادامه این بنیاد افق روشنی خواهد بود به فردای بهتر

     • جمعه 30 آبان 1393-18:7

      این هم یک اظهار نظر جناب شهابی
      اگر صد بار دیگه هم پای صحبت جناب باوند بزرگ بنشینیم همین جملات را درباره قوم مازندرانی می گوید؛ یک چیز جدید و تازه آرزوست مرا! راه حل بدهید برای این مسامحه و ...

      • دکتر سیف الرضا شهابیپاسخ به این دیدگاه 6 0
       جمعه 30 آبان 1393-9:55

       تا الان ساعت 10 صبح جمعه 30/8/93 تعداد 130 نفر به این یادداشت مراجعه کردند یک نفر اظهارنظر نکرد و دیدگاهش را منعکس نکرد جای تعجب دارد !

       • جمعه 30 آبان 1393-0:42

        شمه نظر با اتصال به قدرت تومبی مردم نهاد هم بواشیم.


        ©2013 APG.ir