تعداد بازدید: 3244

توصیه به دیگران 0

شنبه 27 خرداد 1396-19:49

عضو هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی ساری:

انتخابات ساری از نظر شکلی باطل است

ایوب انصاری فرد: چون هیات نظارت تاکنون اعلام نظر نکرده، انتخابات ساری از نظر شکلی باطل می شود مگر اینکه از نظر محتوایی، هیات مرکزی نظارت ایرادات و اشکالاتی به مسیر بررسی انتخابات وارد کند.


مازندنومه، سرویس سیاسی: کار تایید یا ابطال انتخابات شورای شهر ساری هنوز به پایان نرسیده و این کلاف پیچیده و سر در گم، یک ماه پس از پایان انتخابات هم چنان سر وا شدن ندارد.

مدتی پیش پرونده 160 صفحه ای تخلفات انتخابات ساری برای سه نماینده عضو هیات نظارت استان یعنی دامادی، یوسفیان ملا و شریعت نژاد ارسال شد، اما تا این لحظه آن ها نیز به نتیجه ای نرسیدند.

  در حالی که پرونده تخلفات انتخاباتی با پیگیری نزدیک به صد تن از نامزدها و پس از تایید نشدن از سوی هیات های اجرایی و نظارت شهرستان به هیات استان ارسال شده، یک عضو هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی ساری به خبرنگار مازندنومه گفت:پس از ارسال پرونده به هیات عالی نظارت بر انتخابات استان، این هیات 15 روز وقت رسیدگی دارد.

ایوب انصاری فرد تصریح کرد: طبق قانون اگر هیات عالی نظارت استان هم پیشنهاد ابطال را تایید کند، پرونده برای رسیدگی نهایی به هیات مرکزی نظارت در تهران فرستاده می شود.

وی ادامه داد: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای کشور هم ظرف مدت 15 روز وقت رسیدگی و اعلام نظر نهایی دارد.

انصاری فرد تاکید کرد: چنانچه هیات اجرایی انتخابات را ابطال کند و هیات نظارت شهرستان هم پیشنهاد ابطال بدهد، هیات عالی نظارت استان فقط 5 روز وقت رسیدگی دارد.

عضو هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی ساری با اشاره به اینکه  هیات نظارت ساری نزدیک به 20 روز قبل پیشنهاد ابطال را به هیات عالی نظارت استان، به همراه گزارش 160صفحه ای حاوی اسناد و مدارک متقتن تخلف به هیات عالی نظارت استان ارسال کرد، افزود: از نظر قانون انتخابات چون تاکنون هیات نظارت استان در این خصوص اعلام نظر نکرده است، بنابراین وفق قانون، نظر قبلی هیات اجرایی و هیات نظارت استان مبنی بر ابطال انتخابات، تایید شده است.

وی اضافه کرد: پس از این مرحله هیات مرکزی نظارت بر انتخابات برای ابطال انتخابات 5 روز وقت دارد.

به گفته انصاری فرد چون هیات نظارت تاکنون اعلام نظر نکرده، انتخابات از نظر شکلی باطل می شود مگر اینکه از نظر محتوایی، هیات مرکزی نظارت ایرادات و اشکالاتی به مسیر بررسی انتخابات وارد کند که بنده در جریان نباشم.

وی گفت: در خصوص ابطال انتخابات شورای شهر ساری یکی - دو مرجع چهارگانه رسما نظرخودشان را اعلام و به هیات نظارت ارسال کردند.

نتیجه انتخابات شورای شهر ساری، وضعیت دوقطبی بودن مرکز مازندران را تشدید کرده است. در یک ماه اخیر بزرگان و مسئولان ساری دو قسمت شده اند، عده ای از حامیان مشهور شهردار مرکز استان در تلاش برای تایید انتخابات هستند و از آن طرق منتقدان عملکرد عبوری در پی ابطال هستند.  مردم هم در حال نظاره که در نهایت چه خواهد شد.


 • شنبه 10 تير 1396-10:57

  آخه عبوري در حد واندازه شهرداري هم نيست ،.. خدا رحمت كنه برادرانش را ، ولي اين از اين جايگاه براي جيب خودش و اطرافيانش استفاده كرد وميكند

  • مینا عظیمیپاسخ به این دیدگاه 1 2
   يکشنبه 28 خرداد 1396-22:57

   من که نفهمیدم اینا چی میگن هر کس تخلف کرد باید رای اون را باطل کنند چه ربطی به بقیه دارد؟ ...

   • مهندس علیپاسخ به این دیدگاه 1 1
    يکشنبه 28 خرداد 1396-0:39

    نباید برای تأئید یا ابطال انتخابات شورای شهر ساری دو قطبی یا تک قطبی و یا هزار قطبی بودن سیاسی شهر ملاک عمل قرار گیرد . لکه آقایان باید وجدان خود را قاضی قرار دهند و ار خود سئوال کنند از منظر شرعی چنین انتخاباتی صحیح است یا خیر . سیاسی کاری هم حدّی دارد ، البته اگر به این مفتضح بازی ها بتوان نام سیاست گذاشت . چندین دوره است که کاندیداها و شهروندان ساری چوب این حقه بازی ها که امروزه به نام زرنگ بازی مشهور است را می خورند . شایذ هم آقایان می ترسند انحلال انتخابات ساری به گوش ترامپ برسد و او خوشحال شود ، به دلیل دو دل هستند ولی آنچه مسلم است باید خداوند متعال و خوشنودی ایشان را در نظر گرفت نه خوشحالی رئیس جمهوری یک کشور دیگر را .

    • شنبه 27 خرداد 1396-20:35

     تا کی آقایون؟مردم نباید با آقای عبوری باشن که متاسفانه برای شما و البته خوشبختانه برای مردمه ساری و استان مازندران هستن.پس شکست رو بپذیرید.


     ©2013 APG.ir