شنبه 27 اسفند 1384-0:0

عروس شهرها

نگاهي کوتاه به رامسر وديدني هاي آن.


رامسر با زيبايي وصف ناپذير در منتهي اليه غرب استان مازندران واقع شده و با انواع جاذبه هاي گردشگري و تفريحي به عروس شهرهاي ايران لقب گرفته است.

رامسر با دارا بودن جاذبه هاي بي نظير گردشگري و تفريحي و اماكن پذيرايي نه تنها در ايران بلكه در جهان نيز مشهور است و نامگذاري نزديك به 1000 نقطه از اماكن و نقاط ديدني جهان به نام رامسر دليل بر اين مدعاست كه اين شهر آوازه جهاني به خود گرفته است.
جاذبه هاي طبيعي فراواني در اين شهرستان واقع شده كه از جمله مي توان به دهستان‌هاي جنب رودبار، اشكور، جواهرده، پارك هاي متعدد جنگلي، آبشارهاي زيبا و... اشاره كرد.
مجموعه باغ و آثار تاريخي كاخ مرمر در ضلع جنوبي شهر رامسر و در دامنه كوه با مساحتي حدود 600 متر مربع بنا شده كه استفاده از تنديس ببر مازندران در دو طرف ورودي ضلع جنوبي و به كارگيري طرح‌هاي هندسي گياهي، انساني از جمله زيبايي‌هاي آن به شمار مي آيد.
مجموعه توسكا سرا، شامل 5 واحد مستقل تفريحي، اقامتي، پذيرايي،.... از جمله اماكن تفريحي و تاريخي به شمار مي رود.
پارك جنگلي صفارود، روستاهاي تاريخي و زيباي جنت رودبار، جواهرده، اشكور، قلعه شاه نشين، موزه آثار تاريخي مسجد آقا مير ابوطالب هتل قديم رامسر، آبشارهاي لج و ميج، دره راشمه، آب هاي معدني ني دشت، صفا رود و آبگرم معدني سادات شهر، ماس راش و تنهيجان، مجموعه كاخ رياست جمهوري، جنگل هاي زيباي دال خاني، ارتفاعات زيباي سماموس، ساحل زيبا و بي نظير همواره با چشم اندازهاي زيباي منظره جنگل و.... از جمله مناظر طبيعي آقار تاريخي اماكن توريستي و تفريحي شهرستان رامسر به شمار مي آيد.
نزديكي ساحل با جنگل هاي انبوه رامسر را جلوه گاه بي نظير طبيعت تبديل كرده است كه در طول سال، خصوصا ايام نوروز و تابستان پذيراي تعداد زيادي از گردشگران داخلي و توريست‌هاي كشورهاي اروپايي، خصوصاً كشورهاي حاشيه خليج فارس و آسيايي است.