تعداد بازدید: 4401

توصیه به دیگران 2

پنجشنبه 6 تير 1398-8:21

نقدی بر انتصاب نیروی حامی احمدی نژاد به عنوان بخشدار مرکزی سیمرغ!

تیم «ح» حامیان دولت را مایوس می‌کند

انتصاب فرید صمدایی که رنگ و بوی سیاسی و سفارش دارد، در شرایطی انجام می شود که رییس جمهوری بر وارد نشدن مدیران نالایق و سفارشی وزارتخانه‌های مهم و پرهیز از مسایل و مناقشات سیاسی، با توجه نزدیک شدن به فصل انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید فراوان کرده‌، لیکن تیم «ح» -حسین زادگان و حسن نژاد- در چنین شرایطی که دولت بیش از پیش به وجود مدیران دلسوز، همسو و حامی برای پیشبرد امور خود به خصوص در حوزه سیاسی و اجتماعی نیازمند است، مجموعه حامیان دولت را مایوس کرده‌اند.


 مازند نومه، سرویس سیاسی: انتصاب «فریدالدین صمدایی» -عضو تندرو و تابلودار ستاد انتخاباتی احمدی نژاد- به عنوان بخشدار مرکزی سیمرغ قطعی شده است.

صمدایی متولد 1360، از اصولگرایان نزدیک به تفکر بهاری، رییس كمیته هیئت های مذهبی ستاد وقت احمدی نژاد و مدیرعامل سابق شرکت تعاونی دهیاری‌های استان مازندران است.

 سیمرغی ها در سال ۹۶ به آقای روحانی رای بالایی دادند (8720 رای در برابر 5132 رای رییسی)؛ این رای وفاداری مردم شهرستان را به دولت تدبیر و امید اثبات کرد، ولی نگاه دولت به این شهرستان متناسب با رای مردم نیست و روند انتصابات نگران کننده شده است.

منتقدان برخی انتصابات شگفت انگیز تیم «ح» -حسین زادگان و حسن نژاد- به دنبال سهم خواهی نیستند، بلکه به شایسته سالاری اعتقاد دارند. از طرفی مطالبات مردم و بدنه رای دهندگان به دولت را نمی توان نادیده گرفت. چگونه نیروهایی که فکر و نگاه این دولت را قبول نداشتند و ندارند و با سایر نامزدهای محترم همراه بودند امروز می توانند در مسئولیت های سیاسی گمارده شوند و سیاست های دولت را اجرا کنند؟

همین آقای صمدایی مورد حمایت تیم موسوم به عملگرایی ساری است که با استاندار کنونی زاویه‌های شدید دارند. او برای تصدی شهرداری بهشهر ناکام ماند و صلاحیت اش به تایید استانداری دوران ربیع فلاح جلودار نرسید. وی که هیچ رابطه استخدامی با دولت ندارد، در زمره حامیان سرسخت تفکر احمدی نژاد قرار دارد. دولتی که 8 سال سابقه ضدیت با مرام و منش و تفکر تیم «ح» دارد و شایستگان را از ابتدایی ترین مناصب هم دور کرده بود.

این فرد که با حمایت برخی سیاسیون و نماینده‌های مجلس و فشار وزارت کشور بخشدار شده است، جای یک نیروی حامی دولت را در شهرستان سیمرغ گرفته است. اصلاح طلبان و حامیان دولت درسیمرغ و قائمشهر هم مخالفت شدید خود را اعلام کرده اند.

پرسش اینجاست که واقعاً قحط الرجال است و شایسته تر از این چهره ها کسی پیدا نمی شود؟ چرا تیم «ح» برای صدور حکم در مجموعه وزارت کشور برای حامیان دولت بهانه می آورند که حتماً باید وزارت کشوری باشند، اما برای این فرد که رابطه استخدامی با دولت ندارد و از اصناف است، به راحتی حکم بخشداری زده است؟ چرا استانداری انتصاب های «به فرموده» و «تحت فشار» و «سفارشی» را به آسانی می پذیرد؟

 در حال حاضر بعضی فرمانداری ها، بخشداری ها و ادارات کل و حتی دانشگاههای استان رسما تحت مدیریت نگاه‌های مخالف دولت قرار دارند و به پایگاههای رسمی جناح مقابل تبدیل شده اند. شاهد این ادعا حمایت و استقبال شدید رسانه های مخالف دولت از انتصاب این قبیل مدیران است.

 نتیجه‌ی این مدل انتصابات گسست مردم-دولت و سرخوردگی، انفعال و ناامیدی حامیان و رای دهندگان است. البته پیش‌تر هم چنین انتصاباتی را حتی در خود مجموعه استانداری شاهد بودیم. از جمله انتصاب عجیب مدیرکل بازرسی استانداری.

انتظار داریم و داشتیم دولت نگاه ویژه به رفع محرومیت‌های مدیریتی و توزیع عادلانه منابع انسانی استان داشته باشد.

انتظار داریم و داشتیم توجه بیشتری به شایسته سالاری در استان صورت گیرد.

انتظار می رفت و می رود به جوانان حامی دولت و شایسته استان نگاه ویژه ای شود و دولت صرفا نگاه ابزاری به آنان نداشته باشد و از ظرفیت بالای آن‌ها استفاده کند، اما آن چه مشاهده می کنیم دهن کجی تیم «ح» به تفکری است که خاستگاه‌شان از ان جاست.
 
انتصاب اخیر که رنگ و بوی فشارهای سیاسی دارد، در شرایطی انجام می شود که رییس جمهوری بر وارد نشدن مدیران نالایق و سفارشی وزارتخانه‌های مهم و پرهیز از مسایل و مناقشات سیاسی، با توجه نزدیک شدن به فصل انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید فراوان کرده‌، لیکن تیم «ح» در چنین شرایطی که دولت بیش از پیش به وجود مدیران دلسوز، همسو و حامی برای پیشبرد امور خود به خصوص در حوزه سیاسی و اجتماعی نیازمند است، مجموعه حامیان دولت را مایوس کرده اند.


 • شنبه 8 تير 1398-17:27

  اقاي صادقي هنوز داري از دولت چوپان دروغگو دفاع ميكني ؟؟مملكتي باقي نذاشتين شما اسهاليون...اقاي صمدايي انشاله روزي فرماندار ساري خواهد شد...دمش گرم ..سانسور نكن خوشم نمياد

  • حامی دولتپاسخ به این دیدگاه 1 3
   سه شنبه 11 تير 1398-12:38

   متاسفانه در شهرستان نکا کل مسولین سیاسی از اصولگرایان منصوب شده اند ، به طوری که از انتصاب فرماندار اصولگرا (در دولت احمدی نزاد معاون سیاسی و بخشدار بوده ) و نیز بخشداران نکا هر دو از طیف اصولگرا بوده و معاونین فرماندار هم از طیف اصولگرایان بوده اند .
   آقایان سیاسی بیش از 49 درصد نکایی ها به روحانی رای داده اند آیا واقعا یک پست سیاسی نمی بایست به حامیان دولت تعلق می گرفت.
   فرماندار نکا آقای توحیدی مقدم که از نزدیکان آقای سامانی اصولگرا بوده عنان سیاسی شهرستان را در دست گرفت و با انتصاب مدیران اصولگرا زمینه حضور خود در دولت بعدی را تضمین نموده است..

   • اصلاح طلبپاسخ به این دیدگاه 4 11
    شنبه 8 تير 1398-19:12

    کمی ادب هم داشته باشی بد نیست آقای احمدی نژادی انحرافی!

   • پنجشنبه 6 تير 1398-18:1

    مشكل سيمرغ فقط بخشدار مركزي نيست. بخشدار تالارپي هم كه در پايان دولت احمدي نژاد بخشدار شد از اعضاي اصلي ستاد ...نماينده تندرو و ضد دولت بود و با اينكه حتي كارمند دولت هم نيست و در زمان انتصاب داراي مدرك كارداني علوم آزمايشگاهي بود همچنان در حال فعاليت هستند. گويي كه سيمرغ موش آزمايشگاهي مديران ارشد استان است كه هر كه را از جايي تحميل كردند به اين شهرستان كوچك و نوپا منتقل مي كنند تا بي سر و صدا همگان را راضي نگاه دارند. تشكل اصلاح طلبان سيمرغ با تك روي رييس ستاد روحاني كه انتخاب همين اصلاح طلبان است از هم پاشيده است و سياست در شهرستان به كثافت تبديل شده است. ميزان نارضايتي هر دو جناه اصولگرا و اصلاح طلب بالاست و افراد معلوم الحال كه اصلا سابقه انقلابي ندارند ميدان داري مي كنند.

    • پنجشنبه 6 تير 1398-9:36

     یکی تیم ح رو از خواب بیدار کنه. این چه جور انتصابیه!!!! یه علیرضا شریعت رو اینا بردند فرماندار کردند از طیف خودشون که اون بنده خدا یک سال دیگه بازنشسته میشه. حداقل کادرسازی نکردند برای بعد که یه نیروی جوان بیارن سیستم. جوان شون یه احمدی نژادی تیزه

     • سه شنبه 11 تير 1398-12:59

      در سال 92 آقای صمدایی در فرمانداری نکا بعنوان مشاور آقای رجبی فرماندار اسبق عضو اصلی تیم قالیباف در نکا بوده است . واقعا جای تاسف دارد .

     • پنجشنبه 6 تير 1398-9:34

      نمی دونم چه جوریه هر کی از جلوی میز میره پشت میز، تبدیل می شه به یه ادم دیگه. ما ز یاران چشم یاری داشتیم. انصاب صمدیی جوریه که انگار حسین زادگان و حسن نژاد در استاندرای نیستند. جاشون ربیع فلاح نشسته

      • دوشنبه 17 تير 1398-9:41

       والا ربیع فلاح به صمدایی پست نداد، تابلودار اصلاح طلبی بهش پست داد

      • پنجشنبه 6 تير 1398-8:43

       تصور کردیم دولت رو ۱۴۰۰ باید تحویل بدیم اما آقای حسین زادگان زودتر دارن تحویل میدن


      ©2013 APG.ir